Popular Categories

   Smykandia

Gry planszowe tylko dla nerdów?

Pojęcie nerd jest używane w codziennej kulturze. To specyficzna grupa osób o określonych zainteresowaniach. Okazuje się jednak, że wyraz ten nie ma żadnego związku z obraźliwym terminem. Coraz więcej osób otwarcie przyznaje się do określonego trybu życia. Nie przeszkadza im to w nawiązywaniu przyjaźni czy też wspólnej zabawie.

Skomplikowane gry planszowe jeszcze jakiś czas temu były domeną nielicznych. Spotkania w gronie najbliższych umilały czas i trwały do późna. Większość osób unikała rozbudowanych strategii czy też pozycji nastawionych na długie godziny. Nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus, a gry powinny być przede wszystkim przyjemnością.

Czasy się jednak zmieniły, a gry takie jak Neuroshima HEX 3.0 są popularne wśród szerszego grona odbiorców. Trudne zasady pozwalają zrozumieć internetowe poradniki. Sieć w nieświadomy sposób odbiła się na rynku gier planszowych. Tekst czytany należy odpowiednio przyswoić oraz zinterpretować. Łatwiejsze zadanie czeka na nas, gdy powierzymy los poradnikom w formie filmów. Wtedy też czujemy rozgrywkę bardziej intuicyjnie.

Najbardziej wymagające są gry ekonomiczne, a także strategiczne. 7 cudów świata potrafi nas pochłonąć niemal doszczętnie. Pamiętać należy także o tym, że stale tworzy się modyfikacje. Jeżeli myślimy, że wiemy już niemal wszystko, przychodzą nam z pomocą. Kolejne wersje gier nie są wyłącznie ,,odgrzewanymi kotletami”. Wnoszą do rozgrywki nowe elementy oraz pozwalają na kolejne, ciekawe chwile spędzone wśród bliskich.

Comments are closed.